Zagłębiowska Liga Szóstek Wiosna 2024: Mario Service Club uciekł spod gilotyny Java Football Academy. Warta Siemce pierwszym pogromcą Pogromu Katowice

W Ekstralidze bez zmian, All Stars Sosnowiec oraz Spark Welding&Aldach zgarniają kolejne punkty i dalej biorą udział w wyścigu o prym. Sensacją o mały włos nie zakończył się zwycięski przez Mario Service Club pojedynek z Java Football Academy. Tymczasem na pierwszoligowych boiskach zakończył się etap regularnego sezonu przygotowującego  nas do play-offów. Zanim jednak te będą miały miejsce największą niespodzianką była pierwsza w tym sezonie porażka Pogromu Katowice. Katem lidera okazała się być Warta Siemce. Ponadto ważne punkty zgarnia AFC Ukraine, czy No Name Sosnowiec po ciężkiej walce z ZUE S.A., natomiast Silesia Lekarze dzieli się zdobyczą punktową z FC Futbolówką.

1. Kolejka:

EKSTRALIGA:

FC Pawiak Sosnowiec – All Stars Sosnowiec  1:16 (1:4)

Faworyci nie szczędzą w ostatnich tygodniach Pawiaka Sosnowiec. Tym razem Pawiak uległ boleśnie w derbach Sosnowca z All Stars aż 16:1. Gospodarze w pierwszej połowie całkiem dobrze sobie radzili, choć solidne prowadzenie było po stronie przyjezdnych. Po przerwie All Stars już nie mieli litości sukcesywnie pogrążając rywala. Całkowita dominacja po stronie gości przyniosła grad goli, głównie za sprawą Adriana Frańczaka, który zwieńczył występ siedmioma bramkami i dwoma asystami. Hat-trickiem mógł się poszczycić Tomasz Szatan, z kolei dublet wpadł na konto Przemysława Trzciny oraz Yarii Yatsuna. Trafienie honorowe dla Pawiaka strzelił Tomasz Szczygieł. All Stars z siódmym triumfem z rzędu umacnia się na pozycji lidera, Pawiak na piątej lokacie.

Java Football Academy – Mario Service Club  4:6 (3:2)

Java Football Academy była o krok od sensacji pokonania mistrza poprzedniego sezonu. Zajmujący ostatnie miejsce debiutanci nieźle naprzykrzyli się Mario Service Club, który swoją drogą z pewnością nie spodziewał się tak trudnego spotkania z niżej notowanym rywalem. Gospodarze objęli prowadzenie już w 2. minucie po golu Aleksandra Janosza. W 6. minucie Kuba Simsak wyrównał wynik, lecz Marko Augustyn przywrócił przewagę JFA. W 19. minucie Janosz po raz drugi naprzykrzył się gościom. Tuż przed przerwą jeszcze Karol Rech zdołał zmieścić piłkę w siatce notując trafienie kontaktowe. W drugiej połowie Mario Service Club już nie był tak pobłażliwy wobec gospodarzy. Dwa kolejne gole Simsaka oraz bramki Szymona Niemca i Konrada Srogi całkowicie pozamiatały spotkanie. Jeszcze Janosz kompletując sobie hat-tricka w 48. minucie próbował zmniejszyć rozmiar porażki, lecz zabrakło czasu, by zatrzymać ekipę gości. Mario Service Club umocnił się na trzeciej lokacie, Java Football Academy zamyka tabelę.

KS Inner – Spark Welding&Aldach  2:6 (1:3)

Spark Welding&Aldach nie daje za wygraną i niezłomnie depcze po piętach All Stars Sosnowiec. W niedzielę wicelidera podejmował KS Inner. Po pierwszej połowie goście schodzili na przerwę z bezpiecznym prowadzeniem. Po zmianie stron kontynuowali taktyczne założenia sukcesywnie rozpracowując rywala. Najbardziej bramkostrzelnym graczem był Dominik Chmielewski, któremu udało się zebrać hat-tricka. W obozie gospodarzy najbardziej aktywny był duet Łukasz Ignalski – Maciej Zęgota, który przypisał na konto po jednej bramce i asyście. Spark Welding&Aldach  wedle prognoz zwycięża, tymczasem porażka oddala szanse KS Inner na podium.

ZUE S.A. – No Name Sosnowiec  3:4 (1:2)

No Name Sosnowiec podejmując ZUE S.A. liczył na łatwo uzyskane punkty. Aczkolwiek gospodarze wychodząc na murawę mieli inne zamiary. O twardej walce w każdym sektorze boiska mogły świadczyć późno strzelone bramki, bo dopiero w 19. minucie Paweł Kałuski otworzył wynik dając prowadzenie ZUE S.A. No Name musiał szybko zareagować i ta sztuka udała się kilka minut później. Najpierw w 23. minucie Damian Domagała doprowadził do wyrównania, by przed przerwą Aleksander Sobieraj mógł przechylić szalę meczu na korzyść swojej drużyny. Po zmianie stron sędzia dwukrotnie sięgał po notes wpisując gole Jakuba Maszczyka dla No Name i Arkadiusza Jureczko dla gospodarzy. Temperatura wydarzenia wzrastała wraz z upływającym czasem. W 44. minucie Krystian Rajca podwyższył prowadzenie przybliżając No Name jedną nogą w kierunku drzwi zwycięstwa. Gospodarze nie dawali za wygraną, jeszcze Artur Misterkiewicz w 49. minucie próbował zmniejszyć rozmiar kary. Niestety zabrakło niewiele, by wyszarpać choćby jeden punkt. No Name Sosnowiec zgarnia komplet, jednakże wygrana AFC Ukraine sprawiła, że sosnowiczanie ostatecznie plasują się na piątej lokacie.

Anpacars City – AFC Ukraine  2:3 (0:1)

Pojedynek z Anpacars City był niezwykle ważny dla Ukraińców z AFC, którzy walczyli o grę w play-offach górnej części tabeli. Goście dość szybko objęli prowadzenie po golu Tomasza Książka w 6. minucie. Ta skromna przewaga utrzymywała się do 34. minuty, gdy Oleg Sheremet wyrównał mecz. Punktem kulminacyjnym była końcówka starcia. W 45. minucie Roma Romanenko wprawił kolegów w euforię, lecz chwile radości rywalowi odebrał Eugeniu Galusceac przywracając ponownie meczową równowagę. Gwoździa do trumny niespodziewanie wbija gospodarzom w 49. minucie po raz drugi Książek pieczętując tym samym cenny triumf AFC. Po trzech porażkach w decydującej bitwie Ukraine wywalcza sobie przepustkę na grę pierwszej czwórki w play-offach plasując się na czwartej lokacie. Anpacars City nieprzerwanie na drugim miejscu podium.

Pogrom Katowice – Warta Siemce  9:11 (2:5)

Stało się! Niedoceniona Warta Siemce jako pierwsza poskromiła jak dotąd niepokonany Pogrom Katowice. Niesamowity mecz na szczycie, prawdziwy hit kolejki obfitował we wszystko, czego można wymagać od spotkania tej rangi. Warta od początku była w lepszej formie, choć pierwsza straciła prowadzenie. Błąd został szybko naprawiony i losy obydwu drużyn diametralnie się zmieniły. Pogrom zaczynał tracić kontrolę nad przebiegiem widowiska finalnie schodząc do szatni z nieprzewidzianą dość wysoką różnicą bramek. Niemniej jednak katowiczanie podjęli walkę w drugiej odsłonie podnosząc dramaturgię tej niezwykle emocjonującej bitwy. Pełna zwrotów akcji wymiana ciosów została zwieńczona strzelecką kanonadą finalnie zdominowaną przez Wartę Siemce. Debiutanci umocnili się na trzecim schodku podium, Pogrom mimo porażki nadal na czele 1 Ligi. Najskuteczniejszymi graczami, dzięki którym Warta zawdzięcza trzy punkty byli: Szymon Wiktorczyk (cztery bramki i jedna asysta), Paweł Oględziński (cztery gole i trzy asysty) oraz Adrian Mames (hat-trick z dwoma asystami). Po drugiej stronie barykady cztery gole i dwie asysty zanotował Dawid Pasieka, hat-trick z trzema asystami skompletował Piotr Kania, z kolei Jakub Kawała dorzucił do puli dublet.

Silesia Lekarze – FC Futbolówka  4:4 (2:1)

W dolnej części tabeli Silesia Lekarze dzielnie walczyła o punkty z FC Futbolówką. Lekarze już w 1. minucie rozbili bank zyskując prowadzenie po golu Łukasza Wolaka. Goście odpowiedzieli bramką Jakuba Żmudy w 12. minucie. Tuż przed przerwą Wolak zdołał jeszcze odzyskać przewagę. W drugiej odsłonie tym razem Futbolówka przejęła inicjatywę. W 31. minucie Kacper Góralczyk przywrócił meczową równowagę. Radość gości nie trwała długo, bo kolejne pięć minut należało do Silesii. Najpierw Michał Igielski, a następnie po raz trzeci Wolak coraz bardziej przybliżali Silesię do zwycięstwa. Lecz goście jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. W 43. i 45. minucie duet Jakub Żmuda – Piotr Majewski uratował cenny punkt Futbolówce. Dwa gole Majewskiego nie tylko przywróciły nadzieje, ale w dramatycznych okolicznościach zakończyły widowisko podziałem punktów.